+ Vastaa ketjuun
Näytetään tulokset 1 - 7. Osumia 7
-
31.05.08, 22:54 #1
Mikä oli se reseptivapaa hiivalääke ja sitten kotikonsteja suonenvetoon??
Kaikki samaan otsakkeeseen
Meinaa tuo rämemajava hypätä silmille tuolta kun kutisee niin perkeleesti
On sitä jo ootettukki ku nyt jo rv 22+3.Niin oliko se Canesten vai mikälie mitä saa ilman reseptiä?Ja sitten mulla vetää suonta aivan sikana toisesta jalasta
Onko mitään pikahelppiä kun ei magnesiumia ole täs just saatavilla
-
-
31.05.08, 22:57 #2hmmmVierailija
Magnesiumia saa pähkinöistä, kokojyväviljoista, pinaatista sekä kalasta.
-
31.05.08, 23:00 #3TheGlobeVierailija
Suosittelisin kyllä Gynodaktarinia, mutta ehkäpä kannattaa kysyä ensin lääkäriltä tai neuvolalta miten sopii raskauden kanssa.
Yritä välttää vetoa, pukeutua lämpöisästi ja juoda nestettä tarpeeksi.
-
31.05.08, 23:02 #4Fleur de la CourVierailija
Canestenia ja Gyno-Daktarinia saa ilman reseptiä, itselläni tehoaa vain tuo Canesten eikä sekään aina, muta kaikkein tehokkain hiivanhoitokeino on piimähoito, piimää vaan pimperoon, reseptivapaa on eikä maksa paljoa, lisäksi lopusta piimästä voi leipoa kakun taikka piirakkaa.. Eikä ole raskaudelle haitallista. Magnesiumia on lisättynä muuten suurinpaan osaan kivennäisvesiä nykyään..
-
31.05.08, 23:04 #5
Alkuperäinen kirjoittaja Fleur de la Cour
On siinä ainakin tuoteselostus kohallaan
Eks luonnonjugurtti aja saman asian vai miten se oli?Ja pitäskö tampooni kastaa siihen ja sit laittaa vai miten?
-
31.05.08, 23:05 #6moiVierailija
Ei tamponiin! Mä olen vain käyttänyt hapanmaitotuotteita paikallisesti, antanut vaikuttaa 10-15 min suihkussa ollessani ja sitten pessyt pois.
-
31.05.08, 23:07 #7Fleur de la CourVierailijaTamponilla saat sisäosiin (kasta tamponi piimään, laita sisään ja ota pois) ja ulko-osiin sitten vaan kädellä sivelet, taikka jos oikeen kirveltää niin piimää vatiin ja istahdat siihen istumaan.. mun miehellä on ainakin yleensä hyvin hauskaa kun hiivahoidan itseäni sekä se kutsuu tuota piimäpiirakkaa pimppipiirakaksi, sekin on siitä kivaa kun leivon pimppipiirakkaa, on kuulemma hyvää..
Alkuperäinen kirjoittaja Naurukohtaus
Tykkää
Tilaa uutiskirje
Markkinat
Horoskooppi
TV-Maailma
Blogit
Kerhot






Lainaa









Myleene Klass ja Ava
Brittiläinen tv- ja pop-tähti Myleene Klass puskee autoon esikoistaan Avaa, 5, jolla on selvästi hieman eri suunta. ...