E-pillereiden aloitus ja kauhea nesteen kertyminen kroppaan?

Viestiketju alueella 'Ehkäisy' , aloittaja lauramarias, 14.05.2017.

  1. lauramarias

    lauramarias Uusi jäsen

    Rekisteröitynyt:
    14.05.2017
    Viestejä:
    1
    Saadut tykkäykset:
    0
    Hei,

    Kiinnostaisi tietää onko muilla kokemusta siitä, että kun aloittaa e-pillerit useamman vuoden tauon jälkeen, niin ihan alle viikossa kerää tosi paljon nestettä kehoon? Siis oikeasti koko kroppa kauttaaltaan turvonnut, mutta kasvot, vatsa ja nilkat pahimmat. Gyne sanoi että voi olla vaan aloitusoire, että yleistä että pillerit kerryttää nestettä. Ja kuppikokokin kasvanut varmaan yhdellä?!? Mutta haluaisin siis kuulla kohtalon tovereilta, että onko tämmöinen oire mennyt ohi kun on vaan sitkeästi jatkanut pillerien syöntiä?! Kiitos! :)
     
    #1
  2. Hyppymassu

    Hyppymassu Tunnettu jäsen

    Rekisteröitynyt:
    20.02.2017
    Viestejä:
    689
    Saadut tykkäykset:
    317
    Kylhän e-pillerit nestettä kerryttää, ootko lukenut haittavaikutuksia?

    Mm. Painonnousu, nesteen kertyminen, pahoinvointi.. ym :rolleyes: e-pilsut on veemäisiä.
     
    #2
Alibi
Anna
Deko
Dome
Erä
Hymy
Kaksplus
Kippari
Kotilääkäri
Kotiliesi
Koululainen
Ruoka.fi
Parnasso
Seura
Suomen Kuvalehti
TM Rakennusmaailma
Tekniikan Maailma
Vauhdin Maailma
Golfpiste
Vene
Nettiauto
Ampparit
Plaza
Muropaketti